Angers SCO – Toulouse FC

Minulá výhra nad Monakom jasne potvrdila, že s Toulouse sa tento rok musia počítať pre priečky najvyššie. Mužstvo pod vedením trénera Pascala Dupraze hrá s veľkou ľahkosťou a svoju aktuálnu štvrtú pozíciu hodlá udržať aj po tomto kole na ihrisku Angers. Domáci celok však disponuje veľmi solídne formou, v posledných šiestich kolách padol len raz.

Naozaj dobrá nálada panuje pri rieke Garonny. Vlani TFC horlivo bojoval o záchranu a nakoniec skončil tesne nad zostupovú priepasťou, tento rok spieva úplne inú pesničku. Trošku zbytočné boli straty na štadiónoch Bastie a Caen, skalpy PSG a Monaka, finančne jedných z najsilnejších klubov Francúzska, mu už ale zo sazky online štatistiky nikto nevymaže.

Hosťujúci stratég si v tejto chvíli nemá vôbec na čo sťažovať. “Vidím, že mužstvo hrá srdcom. Som naozaj veľmi spokojný s výkonom, aký sme predviedli proti Monaku,” žiaril Dupraz. “Hlavne druhú polovici sme ovládli. Doma sme pod mojím vedením od marca získali osem výhier a jednu remízu. Teraz však mužstvo musí získavať dobré výsledky tiež vonku.”

Je pravda, že bilancia na pôdach súperov nie je bohvieaká. Tri strelené góly, jedna výhra, to je v súčasnej chvíli málo. Na Stade Jean-Bouin má však Toulouse pomerne dobré a čerstvé spomienky. Práve tu v rámci posledného kola minulého ročníka zvíťazilo a definitívne si zabezpečilo prvoligovú príslušnosť – read more.

Angers sa spočiatku sezóny dosť trápilo, hlavne v útoku nenašlo optimálnej rytmus, teraz sa však zdá, že pokojný stred tabuľky by ho mal minimálne do konca jesene sprevádzať. Domáci tréner Stéphane Moulin síce nemôže počítať s dlhodobo zraneným Alexandrom Letellier a Billym Ketkeophomphonem, inak má však k dispozícii prakticky vždy najsilnejšie možné zloženie.

Naposledy bretónskeho klub uspel na horúcej korzickej pôde v Bastii, a napravil tak zisk jedného bodu z minulých dvoch stretnutí. Oba zásahy zariadil Famara Diédhiou, nová letná posila, od ktorého sa veľa očakáva. “Je to gólový útočník, presne také sme hľadali. Mal tri šance a dvakrát skóroval. S celkovým výkonom tímu som spokojný, aj keď to nebolo dokonalé,” hodnotil Moulin.

zdroj:  www.sk-bonus.com/energybet