“Často som sa zlomiť na starších!

Názor psychológa: Chrániť malé, ale nie agresívne metódy k starším. Fyzicky nemôže byť potrestaný. Inak, správanie bude len horšie starší. Pravdepodobne najstarší dieťa nebude pamätať zneužívanie v tak mladom veku, ale zostane negatívne skúsenosti. V tejto chvíli jeho pocity strachu a bolesti sa stáva spojené s mladšie dieťa. Senior si myslí, že: “ja budem robiť niečo, a potom sa dostanete”. Opakovaniu podobných situácií v budúcnosti, je veľmi ťažké budovať dôveru a priateľské vzťahy medzi spolužiakmi. Neskôr, v dospelosti, ľudia prichádzajú na recepcii psychológ s úprimným nedorozumenie spôsobuje nenávisť svojho brata alebo sestru.

S cieľom zastaviť agresívne správanie staršie dieťa, by mali byť jasne, ale pomerne mäkké a bez zdvihol intonáciu hovoriť, čo robiť: “chápem, že sa vám to nebude bolieť, na účel. Ale a priori ste väčší a silnejší, môžete tak urobiť dieťa choré a bolí”. Dieťa počuli ste, a čo je najdôležitejšie, pochopiť predtým, ako začnete hovoriť, aby očný kontakt.
“Šaty, nebudeme kupovať. Prečo? Junior je po všetkých starších”

Názor psychológa: hlavne, týka sa to detí rovnakého pohlavia, ale podobnú situáciu môžeme sledovať v rodinách s opačného pohlavia detí (napríklad, keď sú ešte veľmi mladí, alebo sú jedným z tých “unisex”). Čo to je: pogodak veľmi častý jav, fúzie, keď starší a mladší nemôže rozlišovať navzájom. Môžu sa dokonca sami identifikujú pri odpovede na niektoré otázky (“Kto rozbil Pohár?”). Budú obe zobraziť na seba. A nie preto, že to klamstvo — sú ako nedeliteľného celku. Samozrejme, v prípade oblečenie hlavná časť veci budú poskytnuté, ale stále mať možnosť kúpiť si vlastné veci a najmladšie dieťa. Tieto veci bude klásť dôraz na jeho individuality (fit farba očí, nálada, atď.). V oblasti vzdelávania pogodak je potrebné zamerať sa na podobnosti a rozdiely.

Zvedavá jav: čím viac sa tieto rozdiely podporu mama a otec, mäkšie bude vzťah medzi deti. A ak jedno dieťa, záujem o hudbu a kreslenie, a iné preferuje Boxu a atletika, skúste počuť túžby oboch detí. Nie je potrebné, aby im v tej istej časti alebo vykonávať jeden do triedy silou. Skúste dať deťom možnosť rozvíjať nezávisle od seba v smeroch ich výbere. Možno časom, ale lákať navzájom.
“Idú do školy spolu v jednej triede. To bude vhodné, aby sa”

Názor psychológa: Naozaj, tento prístup šetrí čas a úsilie rodičov, ale ak v tom istom veku, ísť do škôlky, ísť do jednej triedy, je opäť viac pripomínajúce twin modelu vzdelávania. Okrem toho, ak hovoríme o pogodka, kritériom je úroveň rozvoja staršie dieťa. Ukázalo sa, najmladší mať nebude vyvíjať v ich prirodzenom tempe, a, ako k najstarším. Napriek tomu, že vekový rozdiel je! A mladšie deti, čím viac je tento rozdiel vystopovať.Tiež odporúčame: Banaby.sk – detský nábytok