W domu pojawił się mały cud

W domu pojawił się mały cud. Oprócz miłości i uwagi rodziców, noworodek wymaga jeszcze i właściwej opieki.

Delikatna, wrażliwa skóra dziecka wymaga dużo siły dla właściwej pielęgnacji. Ona musi być zawsze czysta, a może bardziej suche. Codzienna kąpiel jest obowiązkowa procedura. Higiena osobista – przede wszystkim.

Na początek trzeba wybrać to, co najważniejsze. Niech każdy drobiazg będzie w zasięgu ich można podnieść przechodząc na stronę. Należy pamiętać, że jeśli mama sama spokojna, opanowana, i dziecko będzie czuć się bezpiecznie.
Czego potrzebujesz, aby kąpać dziecko

Kosmetyków jest teraz ogromna ilość. Oto, co trzeba:

• wanienka z wytrzymałego tworzywa sztucznego z gładkimi ścianami i wieszak dnem będzie cennym nabytkiem;

• termometr wodny;

• do oblewania dziecka po kąpieli;

• mydło “dla Dzieci”, która nie zawiera barwników; szampon i pianka do włosów;

• miękka frotte rękawiczki lub naturalna gąbka;

• czyste pieluchy, ręcznik z kapturem, aby dziecko nie jest ci zimno po kąpieli;

• czyste ubrania;

• krem dla dzieci, neutralny olej (sterylnego wazelina, olej, kosmetyczne).

Przydatne wskazówki do kąpieli dziecka
Jakie warunki muszą być w pokoju

Temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 22-25 °C. Unikać przeciągów. Jeśli istnieje potrzeba, to włączyć grzejnik.
W łazience

Rozebrać dziecko i go, jak przy zmianie pieluchy. Zanurzać dziecka w wannie trzeba ostrożnie. Dopilnować, aby głowa i ramiona dziecko byli nad wodą. Wygodne obsługiwać lewą ręką.
Prawidłowa temperatura wody

Temperatura wody powinna być komfortowa – 36-37 °C. W chłodniejszej wodzie dziecko może , w cieplejszej mu będzie za gorąco.

Trzeba kontrolować temperaturę wody za pomocą termometru do kąpieli. Jeśli jego nie będzie w pobliżu, wykorzystać swój łokieć (pędzla przyzwyczajeni do wysokich temperatur, można się pomylić).
Jak myć malucha

Do mycia dziecka należy z góry na dół. Najpierw umyć szyję, piersi, potem brzuch, ręce, pośladki i nogi. Osoba myją później czystą wodą. ręką należy umyć wszystkie fałdki. Obrócić dziecko, aby łatwiej było umyć plecy. gąbką ciało dziecka wystarczy umyć kilka razy w tygodniu.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie sklep meblowy Banaby gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy